szkolenia lotnicze, poszukuję !

szkolenia lotnicze, poszukuję !

Zastanawiam się nad tym, jakie kursy prowadzą w ośrodku szkolenia lotniczego. To oznacza dla jakiś pilotów? Amatorów czy tylko profesjonalistów?

Odi

Posty: 2

 
Bez kłopotów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeżeli ma być większy to już jest potrzebna inna licencja.

Posty: 5

 
Zapisałem się do szkoły pilotów https://szkolapilotazu.pl i jestem bardzo zadowolony. Mają instruktorów, którzy naprawdę potrafią nauczyć. Cieszę się, że tutaj jestem i mam nadzieje, że zdam egzamin państwowym.

Rico

Posty: 2

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, ale żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie dostanie, dlatego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to warto byłoby sprawdzić czy mamy jakiekolwiek szanse zdrowotne.

Dobruśw90

Posty: 7

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, jakich masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem niesłychanie zadowolony. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

Nikuś23

Posty: 6

 
Jest szkoła lotnicza, która prowadzi inne szkolenia. Można tam pozyskać licencje rekreacyjną, turystyczną, natomiast i na latanie w nocy. Każdy może odszukać to, czego szuka. Znajomy robił sobie taką licencje, natomiast nie lata, bo kasy mu brakuje na wynajęcie samolotu. To droga impreza, dlatego nie jest przeznaczona dla każdego.

enriquess

Posty: 15

 
Z tego, co wiem, iż licencja turystyczna to dużo godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego dużo, niemniej jednak mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś naprawdę niesłychanie poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, zatem trzeba pokazać, iż się do tego nadajemy.

Julian

Posty: 4

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeśli ma być większy to już jest potrzebna inna licencja.

borek149

Posty: 7

 
Nie każdy lubi latać, ale podobno jak się steruje samolotem samodzielnie to jest inaczej. Tak samo nie każdy lubi, jeśli ktoś siedzi za kierownicą. Tutaj podobno działa to w taki sam sposób, ale nie mogę tego potwierdzić, bo nie latałem.

jpyzio

Posty: 10

 
Mnie się marzyło otrzymanie licencji pilota, natomiast koszty były za wysokie. Do tego jeszcze potrzebny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, natomiast to kilkaset złotych na godzinę. Szkoda.

mniszek56

Posty: 12